کتابخانه های مساجد  کانون فرهنگی هنری شهید علایی(تخصصی کتابخانه ای) - نخستین کارگاه جام باشگاههای کتاب و کتابخوانی ویژه کودکان و نوجوانان در استان اردبیل در روستای فولادلوی بیله سوار برگزار شد coun
 
 

صفحه نخست

ايميل ما

لينك آر اس اس

آرشیو مطالب

 

:: صفحه نخست
:: آلبوم عکس
::
ايميل ما
:: لينك آر اس اس
::
آرشیو مطالب


آرشیو مطالب تماس با ما


نويسندگان :
:: اسدیآمار بازديد :

:: تعداد بازديدها: 293732
:: کاربر: Admin


 

پيام مديريت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازديدكننده  گرامي ، به وبلاگ من  خوش آمديد .لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما در بهتر شدن كيفيت مطالب وبلاگ کمک کنید .

 

نخستین کارگاه جام باشگاههای کتاب و کتابخوانی ویژه کودکان و نوجوانان در استان اردبیل در روستای فولادلوی بیله سوار برگزار شد


نخستین کارگاه جام باشگاههای کتاب و کتابخونی در روزهای 27 و 28 تیرماه برای نخستین بار در استان اردبیل به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیله سوار  و کانونهای فرهنگی و هنری مساجد در حال برگزاری است

حلیم فرماندار بیله سوار در مراسم افتتاح این کارگاه در روستای فولادلوی بخش مرکزی شهرستان بیله سوار گفت: فرهنگ، محوری‌ترین برگ هویتی یک جامعه محسوب می‌شود و یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مسئله کتاب، کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه، خصوصا در میان جوانان و نوجوانان است.

وی افزود : راه اصلی برای توسعه کتابخوانی ترویج کتاب در سطوح ابتدایی و راهنمایی و به‌ویژه در سنین نوجوانی و جوانی است و باید با برنامه ریزی لازم زمینه لازم برای ترویج کتاب فراهم کرد.

حلیم گفت: فضاهای مجازی جانشین کتاب‌ها شده‌اند وبا ورود به قرن جدید و آمدن گوشی‌ها و سایر لوازم دیجیتال، بشر از سمت کتاب و مطالعه روی برگردانده است و استفاده از اینترنت مهمترین علت کاهش سرانه مطالعه در ایران و بسیاری از کشورهای جهان است.

وی افزود:روستای فولادلو قویی در سال گذشته به عنوان 10روستای برتر دوستدار کتاب در کشور معرفی شده بود و  این روستا الگوی مناسبی برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان و استان اردبیل است.

حلیم عنوان کرد:جام باشگاههای کتاب و کتابخوانی در 15 روستای کشور امسال برگزار می شود و روستای فولادلو نیز یکی از روستاهایی است که کارگاه کتاب و کتابخوانی در این روستا با شرکت جمعی از کتابداران،فعالان فرهنگی و مربیان صالحین بسیج و مربیان کانون های فرهنگی و هنری مساجد به مدت دو روز برگزار می شود.

فرماندار بیله سوار در ادامه با اشاره به اینکه فرهنگ هدیه کتاب باید در جامعه گسترش یابد افزود: هدیه دادن کتاب باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی می شود و این فرهنگ باید ازسنین کودکی و از طرف خانواد ها و جامعه  برپا شود.

دکتر محمود برآبادی نویسنده سر شناس کشور در حوزه کودک و نوجوانان نیز در مراسم افتتاح این کارگاه آموزشی گفت:کتاب اطمینان ترین وسیله سرگرمی و اطلاع رسانی و دانش افزایی است و هیچ رسانه ای به اندازه کتاب این اطمینان انتقال اطلاعات را ندارد.

ی به آسیب شناسی فضای مجازی ، بازی های کامپیوتری و شبکه های اجتماعی و جذابیت های پوچ این رسانه ها در یادگیری کودکان و نوجوانان اشاره کرد و افزود: کشوری که سرانه مطالعه بالا باشد همه چیزش بیمه خواهد شد از جمله سلامت روحی روانی وسلامت جسمانی اش هم تضمین می گردد زیرا که با وجود کتاب خوان شدن  می تواند امنیت خود و خانواده و جامعه اش را بالا ببرد .

وی با اشاره به تاثیر کتاب و کتابخوانی در رشد آگاهی و توسعه جامعه بیان داشتند بسیاری از اطلاعاتی که از طریق فضاهای مجازی انتشار می یابد سطحی ، غیر موثق ، غیر مستند و پراکنده است اما کتاب همچنان می تواند به عمق بخشی دایره معلومات جوانان و تعمیق دیدگاه آنان و در نهایت به بالندگی فرد و اجتماع کمک کند.

این نویسنده سرشنار گفت:روحیه فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید رشد یابد و باید خانواده ها و مسئولان حوزه کتاب و کتابخوانی این روحیه را در سنین پایه ترویج دهند و محاسن مطالعه کتاب در آینده و رشد فکری انسان آموزش داده شود.

کارگاه جام باشگاههای کتاب و کتابخونی در روزهای 27 و 28 تیرماه برای نخستین بار در استان اردبیل به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیله سوار  و کانونهای فرهنگی و هنری مساجد با حضور دکتر محمود برآبادی و خانم معصومه وطنی و با شرکت 60نفر از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوانان در روستای فولادلو در حال برگزاری است .

کلمات کلیدی :

نوشته شده توسط اسدی در 1/5/1396

ارسال نظر [ 0 ]


:: تابلو یادمان شهدای فولادلوقویی
:: پیام تسلیت اعضای گانون فرهنگیهنری شهید علایی به خانواده ستوان سوم شهید یوسف پیرانه
:: پیکر مطهر شهید یوسف پیرانه در زادگاهش روستای فولادلوقویی به خاک سپرده شد
:: عکس مراسم اختتامیه جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان روستایی
:: مراسم سومین روز درگذشت ترحیم سلیمی

[ آخرین صفحه ] [ صفحه 17 از 659 ] [ صفحه بعد ]
عملکرد کانون فرهنگی هنری شهید علایی تخصصی کتابخانه ای، مراسمات روستای فولادلوقویی
asadikanoon@Gmail.com

::
:: فاطمه ام ابیها


 صفحه نخست | ايميل ما | لينك آر اس اس | آرشیو مطالب |  

Powered By مسجدبلاگ Copyright © 2009 by http://kshahidalaei.masjedblog.ir